| ruЯк живцювати троянди восени: корисні поради.

Роза - справжня королева саду, чиєю красою захоплюються вже не одне століття. Жодна ділянка досвідченого садівника не обходиться без цієї чудової квітки. І це не тільки через її аромат і зовнішній вигляду, адже троянди з самого початку літа і до пізньої осені можуть прикрашати сад своїми прекрасними бутонами. Квітникарі обожнюють садити кущі троянд, але часто трапляється так, що вони не приживаються в грунті. У таких ситуаціях не варто звинувачувати себе, оскільки причина саме в особливості троянд.

Як правильно проводити живцювання троянд восени?

Щоб отримати хороші живці троянд, необхідно заздалегідь зрізати їх з пагонів. Звичайно, бували такі випадки, що укорінювалися навіть зрізані троянди, які якийсь час перебували у вазі з водою. Але якщо забезпечити хороші умови і постійно підгодовувати квіти, то навіть в домашній обстановці можна отримати відмінні результати. Але слід враховувати також той факт, що у певних сортів троянд є свій особистий період укорінюваності.

У садівників прийнято живцювати троянди в перших двох місяцях літа. Але тим, кому шкода зрізати пахучі бутони, ідеально підійде осіннє живцювання троянд. Під час підготовки квітів до зими важливо зрізати саме верхню частину пагонів, адже з них якраз і виходять самі відповідні живці. Для початку потрібно відібрати абсолютно здорову троянду з хорошими пагонами розміром з олівець - такі живці найкраще приживаються. Не забудьте протерти інструмент для зрізу живців спиртом, а потім злегка обполоснути окропом.

Для того, щоб Ви не плуталися в живцях, зробіть зверху прямий зріз, а знизу навскіс. Зверніть увагу, що у правильних живцях має бути 3-5 розвинених бруньок. Якщо Ви хочете висадити рослину відразу, тоді не обривайте всі листочки на черешках, адже квітка вимагає харчування, яке забезпечується саме завдяки листю. Висаджують живці зазвичай в спеціально підготовлений невеликий сад для рослин. Також можна посадити відразу на постійне місце. І цей спосіб самий підходящий, адже черешкам не треба буде вдруге приживатися.

Далі слід висадити рослини під кутом в 40-45 градусів і над землею залишити одну третю частину черешка. Візьміть пластикову пляшку зі зрізаним дном і накрийте їм троянди. Також зробіть в пляшці кілька отворів, щоб рослина отримувала достатньо повітря. Обприскувати живці необхідно 3 рази на день. Таким чином, осіннє живцювання троянд допоможе Вам до весни мати вже готові живці з пагонами, які незабаром будуть все більше перетворюватися в пишний ароматний кущ.

ПОИСК ТОВАРА